Що таке «правильна вимова» або як навчити дитину розмовляти Все батьки без винятку з нетерпінням чекають перших слів свого малюка. І якщо дитина не дуже поспішає говорити, дорослі переживають, поспішають показати малюка лікаря. Способи навчити дитину говоритиЩоб мовний апарат дитини розвивався , над цим слід працювати відразу після народження малюка. Нехай, він поки не розуміє слів, але зате він відчуває емоції і настрій.
Як навчити дитину говорити мама і татоНайчастіше першим словом у дітей буває слово «дай», але ми спробуємо навчити дитину слову «мама». Займаючись з малюком виразно, по складах і з позитивної емоцією промовляти слово «мама». Граючи в найпростішу гру «Ку-ку», закривайте своє обличчя і питайте: «Де мама?». Хваліть дитину, якщо він правильно показує. Таким же методом вчимо крихітку слову «тато». Говоримо чітко: «Та-та прийшов». Склади та і ма часто вживаються, тому навчити дитину говорити тато нескладне завдання. Як навчити дитину говорити: вправи для розвитку мовиНе варто затягувати довго з розвитком мови у дитини. Приблизно до півтора років малюк може говорити окремими словами, до двох років — сформованими фразами. Не чекайте, поки дитина заговорить самостійно, розмовляйте, грайте словами. Прості вправи допоможуть навчити дитину говорити звуки: а, і, о, у.
Коли і як вчити дитину говорити?Вчити малюка мовному спілкуванню необхідно відразу після його народження. Перші слова — агу, агу — він починає говорити вже в 2-3 місяці. У цей період важливо розмовляти з ним часто, але потроху, щоб він не перевтомлюватися, а спілкування приносило йому радість. До 6-8 місяців діти починають агукати, тобто вимовляти перші склади — ма, ба, та, га та інші. Зазвичай у такому віці діти самі експериментують з артикуляцією і довго можуть самі по собі повторювати одні й ті ж склади. Про те, як вчити дитину говорити на цьому етапі, вже говорилося вище. Поповнюючи пасивний запас слів малюка, важливо не забувати про їх асоціативному сприйнятті. Розмовляючи з ним або читаючи дитині книги, потрібно намагатися показувати те, про що йде мова. Не потрібно соромитися повторювати за дитиною склади, які йому подобаються. Дуже цікаво і легко малюкові буде вчити наслідування звукам тварин.
Перші «мама», «тато», «дай», «на» проявляються у дітей ближче до року. Хоча абсолютною нормою буде і поява таких слів до півтора років. У цьому віці діти потроху починають активувати свій словниковий запас. Питання про те, як правильно вчити дитину говорити, зазвичай хвилює мам, діти яких вже переступають однорічний кордон. Адже в цьому віці багато дітей починають вимовляти перші слова усвідомлено. А, як правило, мами часто починають порівнювати досягнення своєї дитини з успіхами дітей знайомих. Це, звичайно, неправильно, але зараз мова не про те. Після року малюки вже намагаються донести свої бажання словами, а не жестами. Тут важливо приділити велику увагу вимові слів. Сюсюкання і агукання повинні залишитися в минулому. Саме час вчити дитину правильно розмовляти. Існує кілька правил, які допоможуть в тому, як вчити дитину говорити. Спробуємо виділити основні.
Як правильно вчити дитину говорити реченнями?Коли малюк знає вже багато слів і може користуватися ними, батькам хочеться скоріше навчити дитину правильно розмовляти, тобто будувати речення. Для цього потрібно не так багато. Головне тут не тільки бажання або гонитва батьків за успіхом, а увага до дитини і його власне бажання навчитися правильно говорити. Будувати перші пропозиції деякі діти можуть навчитися вже до двох років, але більшість ними починають активно користуватися вже після трьох років. Як вже говорилося, все індивідуально. Правильно зв’язати слова в одне речення часом не може навіть доросла дитина. Тому вимагати це від малюків 2-3 років не варто. Всьому свій час. Головне, навчити дитину зв’язно говорити, розповідати і висловлювати свою думку до початку навчання вшколі.
Навчити дитину говорити легко, якщо не лінуватися. Як кажуть, головне бажання і терпіння. Після того, як дитина навчиться читати, говорити він вже буде вчитися самостійно.
ЯК РОЗВИВАТИ МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ? 1.Спілкуйтеся з дитиною якомога більше, коментуйте свої дії, детально розповідайте про предмети які оточують. 2.Розмовляйте повільно, грамотно і чітко, ні в якому разі не повторюйте неправильну вимову. Пам’ятайте, що малюкові потрібно чути лише правильну мову! 3.Спонукайте дитину до мовлення, ставлячи їй запитання, поступово ускладнюючи їх. 4.Багато читайте малюку, вчіть переказувати, разом вивчайте вірші, вчіть складати цікаві історії за картинками. 5.Кожне незрозуміле слово поясніть дитині. Привчайте дітей до вживання слів відповідно літературної норми! 6.Не втручайтесь в дитячі розповіді, спочатку вислухайте, а потім виправте помилку. 7.Не забувайте хвалити дитину після кожного успіху.
| |
| |
Переглядів: 524 | |
Всього коментарів: 0 | |