Існують пальчикові фарби, якими може малювати дитина будь-якого віку. Малюк занурює пальчики і долоньки у фарбу і із задоволенням наносить відбитки на папір або кахель підлогове покриття, звичайно якщо мама дозволить бруднити стіни і меблі. Дітям більше старшого віку така методика, що розвиває дрібну моторику, вже не цікава. Для них підійдуть осмислені пальчикові малюнки.
Техніка виконання пальчикових малюнків :
Приготуйте фарби, пензлик, губку, і папір для малювання.
Нехай дитина забарвлює пальчик, не просто занурюючи його у фарбу, а за допомогою губки. Це допоможе додатково впливати на нервові закінчення подушечок пальців.
Тепер допоможіть малюкові промальовувати красиві відбитки пальчиків. Якщо відбиток ставиться з натиском, з чітким промальовуванням, то це знову таки стимулює рефлекторно стимулює важливі нервові центри.
Картинка може малюватися хаотично, безладно ставлячи пальчиками відбитки, або заздалегідь подумавши сюжет малюнка. Розвивайте ідею майбутньої картинки разом з дитиною, дайте їй можливість самостійно вибрати колір фарби, формат паперу і доповнити малюнок додатковими елементами.
Найцікавіше для дитини в усьому цьому процесі полягає в тому, що остаточне промальовування і доповнення можна робити ручкою або фломастером. Тут вже підключається фантазія і уява.
Примальовуйте до відбитку очки і вушка, вийде забавне звірятко. Так можна намалювати цілий зоопарк, особливо не володіючи навичками малювання.
Пальчикові ігри – корисні вправи для розвитку дрібної моторики.
Пальчикові ігри – це не лише захоплюючі і емоційні ігри, але і дуже корисні вправи для розвитку моторики. Також вони сприяють розвитку мови і творчої діяльності. Нейробіологи і психологи, що досліджують діяльність головного мозку і психічний розвиток дитини, виявили цікаву закономірність: чим краще у малюка розвинені тонкі рухи руки, тим краще розвинений головний мозок. Рівень розвитку мови дітей знаходиться в прямій залежності від міри розвитку дрібної моторики пальців рук. Якщо у малюка спритні, рухливі пальчики, то і говорити він навчиться без особливих зусиль. Пальчикові ігри підходять для дітей від року і старше.
Вік дитини і особливості гри
Від року до трьох років. У такому віці дітьми добре сприймаються ігри, що виконуються однією рукою.
З трьох до чотирьох років. Добре підходять ігри за участю двох рук.
Старше за чотири роки. У іграх можна використати різноманітні дрібні предмети: кульки, горіхи, кубики і все, що підкаже фантазія.
Друзі – садівники
Палець товстий і великий
У сад за сливами пішов.
(Долонька зібрана в “кулачок”. Відгинаємо великий пальчик, випрямляємо його, потім згинаємо наполовину. Знову згинаємо і так кілька разів)
Вказівний з порогу
Вказав йому дорогу.
(Відгинаємо вказівний пальчик, далі “згинаємо-рожзгинаємо”)
Середній палець найвлучніший
Він збиває сливи з гілки.
(Відгинаємо середній пальчик, “згинаємо-розгинаємо” його. При цьому треба намагатися не згинати вказівний і великий пальці)
Безіменний підбирає
(Відгинаємо також безіменний, постаратися не ворушити попередніми пальчиками)
А мізинчик-пан
У землю кісточки кидає!
(Відгинаємо мізинчик)
Човник
Дві долоньки притисну
І по морю попливу.
(Притиснути один до одного обидві долоньки, при цьому не сполучаючи великі пальці)
Дві долоньки, друзі, -
Це човник мій.
(Робити хвилеподібні рухи руками – “човник пливе”)
|